10. - 11. 10. 2009 2x Klubová výstava KCHBO

Výlet směr jih...

Jelikož bylo v květnu MS BO, byla klubová výstava pro Australské ovčáky posunuta na podzim a během jednoho víkendu proběhly hned 2 výstavy najednou.
10. 10. 2009 Klubová výstava KCHBO (bez zadávání titulu KV) a 11.10.2009  Klubová výstava KCHBO (se zadáváním titulu KV). Tentokrát se konala v jiném areálu blízko Otrokovic, v areálu RS Pahrbek v Napajedlích.

V pátek jsem tedy sbalila sebe a kluky a s pořádným náskokem se vydala směr Otrokovice, kde nám skvělá Emčová zařídila opravdu luxusní ubytování. Náskok se hodil, protože cesta mi trvala skoro 3 hoiny. Průjezd Přerovem cca 40 minut a Hulín jsem díky „skvělému“ kruhovému objezdu "profičela" na jedničku cca za 45 minut. Taky dobrá škola.:-)

Po mně dorazili na hotel Reďáci, Martina a taky Zuzka s Luckou. Všichni samozřejmě včetně psů.:-) Bylo opravdu veselo. Sešli jsme se na mém pokoji, takže Abbo měl o zábavu postaráno. Jelikož se pendlovalo mezi pokoji, každý odchozí a znovu příchozí (třeba i po 5-ti sekundách) byl Abbem vřele, až převřele přivítán. Šťastný to pes. Občas mám o něj obavy, jestli takový nápor energie a zážitků je schopen sám pobrat, ale evidentně je.:-))) Okolo půlnoci jsme šli do hajan.

V sobotu jsme ráno vyrazili směr RS Pahrbek, klasická příprava a šup do kruhu. Vypisovat se nebudu, výsledky máte níže. Na výstavu jsem přihlásila jenom Greka. Abbo klubový šampion už je, takže raději ušetřené penízky investuji jinam. Bohužel letos v rámci výstavy nebylo agility, takže mi Abba opravdu bylo líto. Vše sledoval pouze z povzdálí. Nicméně po vypuštění, řádil jako černá packa.
Greka vystavovala Martina, já na to vážně nemám nervy.:-) 
 

JCh., Ch. And I am Here DiandraJCh., Ch. And I am Here Diandra
JCh., Ch. And I am Here Diandra


 
Výsledky:
10.10. 2009 - rozhodčí Liliane de Ridder-Onghena (Belgie)
Jch., Ch. And I am Here Diandra – tř. vítězů –
V2, res.CAC
posudek: 3-letý, nůžkový skus, poněkud delší hlava, středně hnědé oko, dobrá délka krku, dobře uložené lopatky, upřednostnila bych vyspělejší tělo, široké a správně zaúhlené zadních končetin, nabízí velmi hezký pohyb, velmi dlouhý krok
 
11.10. 2009 - rozhodčíMarion ten Cate (Nizozemí)
Jch., Ch. And I am Here Diandra – tř. vítězů –
V2, res.CAC
posudek: 3-letý,samčí pes velmi středního typu, minimální stop, čtvercová, rovná čelní partie, čenichová partie proporcionální k hlavě, správně nasazené uši, trochu kulatější oko, dostatečný krk, delší v těle se splývavou zádí, dobrá lopatka se silnou přední končetinou, trochu volnější v lokti, hezký hrudník, dobře zaúhlený vzadu, pohybuje se se spoustou drivu, při pohledu ze strany koordinovaný, při pohledu zepředu široký 
 
Obě rozhodčí se v podstatě shodly, že každý ze psů ve třídě vítězů je zcela jiný typ, Grek je spíše sportovní.
 
V sobotu za námi na výstavu dorazila "naša" trenérka z Větřkovic Iveta a zůstala s námi až do neděle. Cestou z výstavy jsme se stavili na jídlo a večer se sešli na pokoji od Reďákových (aby mel Abbo trochu klid). Dokonce dorazili i Emčovi. Klukům šel dělat na pokoj společnost Honza Reďáků, ani ne tak kvůli klukům, ale chtěl sledovat fotbal a to v naší přítomnosti nebylo dost dobře možné. I když teda nevím, co z toho fotbalu měl, protože jsem ho budila s tím, že to skončilo 2:0 pro nás, a že se může již navrátit ke své ženě.:-)
 
No, a v neděli po výstavě ještě focení kluků (Greka a Kida), Abbo se ještě předvedl paní rozhodčí, říkala něco o crazy dog a nevěřícně na něj zírala...prostě energie sbalená na cesty....no nic.
Pak už cesta domů, ta trvala podstatně kratší dobu. Akorát vzhledem k nákladu (papuško pro kluky na předním sedadle, před sedadlem a vlastně všude okolo) jsem měla ke konci problém zařadit pětku, protože milé papuško se natřásáním rozleželo a zavázelo mé „šajtr“ páce.:-)
Doma jsme všichni tři padli za vlast (vzhledem  k mému fyzickému výkonu, odtáhnout všechno to žrádlo a věci, se není čemu divit) a spali až do rána.
 
Vzkazy
Marti - opět díky za předvedení Krkounka, pokec a vše další, však Ty víš
Reďáci - díky za zábavu a papuško pro kluky
Zuzi a Luci - děkuji za oříšky a marmošky, jsou super.:-)
 
Shrnutí – opět super parta lidí, kteří mi během roku moc chybí, super výsledky, super prostředí a super papuško...
 
Papalala Bubu, Bí a Grek
 
P.S. za fotky děkuji Markétě Urbáškové a Lucce Gogolové, za překlad posudků Martině Hodkové.:-)


Odeslat článek e-mailem zavřít formulář Zavřít formulář