14.-15. 6. 2008 Kl. výstava KCHBO + Klubový šampionát Agility

A je to po roce zase tady...

Víkend strávený na klubové výstavě KCHBO v Mladé Boleslavi…
 
Díky Petě Ikinkové jsem nemusela optimalizovat věci na minimum (jelikož hrozilo reálné nebezpečí, že pojedu vlakem) a vezli jsme se pěkně v pohodlí autíčka. Mohla jsem tak dopřát klukům komfort a každý z nich měl na výstavě svůj domeček.:-) Navíc jsme směr Praha vyrazili už v pátek a užívali si tak pohodu a klídek.

Kluci byli nadšení, protože Peťa s sebou vzala Ikinku, která už není „Ikinka malinká“, ale nastávající „Ikinka maminka“. Což sice klukům zhatilo plány, jak ji budou okouzlovat, nicméně dámská společnost se vždycky hodí.
 
Azyl nám poskytla Marťa, a tak jsme si mohli prožít víkend plný australáků, skvělých výsledků, agility a úžasných lidí okolo. Ale postupně...

Celý víkend nás provázelo krásné počasí, občas zafoukalo, občas trochu zapršelo, ale hlavně se drželo sluníčko.
 
V sobotu byla na programu Klubová výstava KCHBO.
Ráno jsme pěkně v klidu vstali, naložili všechny potřebné věci do auta a vyrazili směr Mladá Boleslav, kde jsme postavili celkem 4 stany, abysme se tam pěkně všichni vešli. A bylo nás teda požehnaně. Drželi jsme si navzájem palce a docela se dařilo.:-)
Výstavu posuzovala paní Regula Seiler ze Švýcarska, která je byla první rozhodčí-specialista pro plemeno Australský ovčák nejen ve Švýcarsku, ale také v celé Evropě. 
Více citace z výstavního katalogu KCHBO:
 
"Prvního australského ovčáka jsem viděla vroce 1984. Bylo to jako blesk a začala jsem hledat svého vlastního. Lanbria Larky Yascal jsem získala v roce 1988, byla to pěkná blue merle fena, která se stala prvním šampionem Švýcarska.
Ale hlavně jsem s ní chtěla trénovat záchranařinu. Byla nasazena jako záchranářský pes v sutinách, plochách i horách. Bylá krásná a inteligentní. To je důvod proč toto plemeno tolik miluji.
V současné době vlastním 4 australské ovčáky. Dvě dcery Yascal ve věku 11 a 13 let, jejího 7-letého vnuka, který je v současné době také mým záchranářským psem a mladou fenu z USA, kterou vystavuji a trénuji s ní záchranařinu a pasení.
V devadesátých letech jsem se stala rozhodčí a první specialistkou na australské ovčáky ve Švýcarsku a také v Evropě. Pokud posuzuji upřednostňuji typ a správný pohyb."
 
 
Posuzování paní rozhodčí bylo opravdu důkladné, posudky byly obsáhlé, výsledky skvělé.:-)
 
Grek nastupoval již ve třídě otevřené, kde bylo přihlášeno 7 psů. Děkuji ještě jednou za handling Martině. Grek se předváděl svým úžasným způsobem. „Jsem prostě krásný, o tom není pochyb.“ Paní rozhodčí se ještě rozhodovala mezi 1. a 2. místem, nakonec výsledek dopadl dobře pro nás – V1, CAC, ČKŠ.
 
Grek postojGrek a Abbo o Klubového vítěze
Grek postojo Klubového vítěze
ňunání s Grekem
Ňuňání s Grekem
 
Abbo byl ve třídě pracovní sám, ale kdo zná výstavy ví, že úspěch ani v tomto případě není zaručen. Jelikož s Abbem výstavní průpravu nedělám, byl to trochu boj. Nechápe, proč má běhat tak pomalu, navíc jej dost lákaly vystavené granule. Svým obvyklým způsobem rozhodčí přivítal a šlo se na to. Paní rozhodčí mi po verdiktu řekla, že má ráda tento typ psů, spíše sportovní a hodně se jí líbil jeho temperament. Bavily jsme se také o agility, že si ho dokáže na parkuru představit.:-) Škoda, že nemohla Abba vidět v akci. Z kruhu jsem odcházela absolutně nadšená slovy paní rozhodčí, s výsledkem V1, CAC, ČKŠ.
 
S paní rozhodčí
S paní rozhodčí
Abbo postojAbbo pohyb
Abbo v postojiAbbo v pohybu
Jsme šťastní:-)
Jsme šťastní:-)
 
Z ostatních výsledků bych ještě chtěla zmínit úspěchy sourozenců Greka (všichni tř. otevřená):
Kid (And I want... Diandra) – V4
Andra (All Eyes on Me Diandra) – V2, resCAC, ČKŠ
Arya (All By Myself Diandra) - V3
 
A samozřejmě nesmíme zapomenout na Grekovu mamču Trey (JCh. Multi.Ch. Kl.Ch. s.Lost Creek Diandra Tracy EWJ) - tř. pracovní - která opět rozhodčí okouzlila a získala ocenění V1, CAC, ČKŠ, Klubový vítěz, BOB, BIS Red
 
Po výstavě jsem jsme ještě s oběma klukama absolvovali vyšetření očí u MVDr. Jiřího Beránka s výsledkem PROSTÉ. Prostě den jako malovaný.
 
Pak už jsme „fičeli“ zpátky směr Praha, zašly si na nějakou tu mňamku a spěchaly pobalit věci a vyspat se na druhý, agilití den.
 
Neděle byla pro mně vlastně odpočinkovým dnem. Konal se zde otevřený šampionát v agility klubu KCHBO. A daleko více si tento den užíval také Abbo. Pro Grečka to byl den bezstarostný (i když jeho dny jsou bezstarostné asi všechny), s možností se „ňuňat“, kde to jen jde. Když běhal Abbošek, musel být zavřený v domečku. Ale doprovázel nás alespoň štěkotem.:-)
 
Jako rozhodčí byla delegována paní Lenka Pánková.
 
První běh byl Open. Doběhli jsme sice s výsledkem Dis, ale není Dis jako dis. Tunel pod kladinou s vyústěním těsně vedle náběhové zóny na kladinu bylo přesně to místo, které jsem řešila nejvíce. Také nejvíce týmů se disknulo právě zde. Mně tento dis také neminul a dost mě mrzí, protože Abba se mi povedlo pěkně na kladinu stáhnout, ale protože jsem se zastavila, stáhla jsem jej příliš. Bylo z toho odmítnutí, takže pořád byla šance, ale já při druhém pokusu poslala Abba přímo do tunelu. Jinak Abbo běžel jako...jako...no prostě jako Abbo.:-) Koukněte na video.
 
LA1 – Dis - jak jsem říkala, my do těch dvojek asi vážně nechceme. I když na „jedničky“ to zase tak lehký parkur nebyl. Za což paní rozhodčí děkuji, protože nic nemá být zadarmo a do dvojek by měl jít pes, který je na to alespoň trochu připravený. Opět zde byl chyták v podobě tunelu a slalomu vedle sebe, opět moje chyba, začala jsem stahovat pozdě a tunel je přece jenom lákavější.:-)
 
Jumping – opět „Abbí“ styl, úžasný, rychlý, nádherný. Měl nejrychlejší čas ze všech AO, postupová rychlost 4,89 už je docela slušná. Ovšem s 10-ti tr. body za 2 chyby jsme se umístili na 15. místě ze všech LA psů, na 2. místě z AO. Video ZDE.
 
Věřte, že jsem na kluky hrozně pyšná a vážně si užívám každé chvilky, kterou mohu trávit v jejich přítomnosti.:-)
 
 
Na závěr chci poděkovat Martině za azyl, pomoc, za slova chvály i kritiky, Reďákovým, Emčové, Mirce za dobrou náladu, Reďákovic mamince za přítomnost a podporu, Martině 2 za rady, zkušenosti a úpravu.
A nakonec moc děkuji ještě jednou Petě Ikinkové za taxi, pomoc a trpělivost při řečech o AO.:-) Dále za fotky, videa a hlavně za to, že je s námi nejen v časech dobrých, ale i těch horších.:-)
 
Peťa s IkinkouIkinka a Peťa
Peťa a IkinkaIkinka a Peťa
Fotodokumentátor:-)
Fotodokumentátor:-)
  
K tomu všemu přidávají pac i kluci.
 
Bubu&Abbo&Grek

 


Odeslat článek e-mailem zavřít formulář Zavřít formulář